Fuqite joperëndimore dhe Shqiperia, Erlis Hoxha. Book from Albania

Fuqite joperëndimore dhe Shqiperia, Erlis Hoxha. Book from Albania

Quantity:
     1 available for sale
Buy It Now For:
$14.99
Shipping:
$14.99    Standard Shipping from outside US (5 to 10 business days) - (more details)
Returns:
7 day money back, buyer pays return shipping - (more details)
Visitor Count:
25 views
Condition:
New
Payment Methods Accepted:
PayPal AcceptedChecks / Money Orders Accepted Check or Money Order
Purchase Protection Offered:
PayPal Buyer Protection - Safer Shopping

recommend to a friend by email share on facebook share on twitter share on pinterest

Item Description

Item Details

UniSquare Item ID:
2089539
Condition:
New

Item Description

Më Tepër

"Erlis Hoxha, nëpërmjet UET PRESS, vjen me një botim intrigues, titulluar, "Shqipëria midis Lindjes dhe Perëndimit", me objekt çështje të gjeostrategjisë në periudhën 2009-2019. Është një botim që zgjeron jo vetëm kapitalin akademik, por edhe thellon kontributin e Universitetit Europian të Tiranës për tematika me interesa madhore, tashmë në fushën e gjeopolitikës, por nën kontekstin e gjeostrategjisë. "Shqipëria midis Lindjes dhe Perëndimit" synon të sjellë qasje të reja në këto fusha, jo vetëm duke zgjeruar bibliotekën për vetë studiuesit e fushës, por edhe për nivelet e ekspertizës, vendimmarrjes si dhe për publikun e gjerë.Me avantazhin e shtuar të paraqitjes së një analize, për zhvillime pozitive apo edhe dilemave të zymta, që shfaqen në mjedisin gjeostrategjik, autori guxon të parashikojë edhe lëvizje të balancave të fuqisë në rajon. I vetëdijshëm se e tashmja dhe ardhmja e Shqipërisë, nuk mund të jetë e ndarë nga dinamikat rajonale dhe ato globale, kësisoj, qasja e autorit se si zhvillimet në një skenë teatri ngjarjesh valëzohen përmes skenave të tjera, është tepër interesante."- Prof.Kristaq Xharo

Të Dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët182
ISBN9789928320162
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë

_______________________________________________________________

Payment

We accept payments through PayPal. eCheck, Credit or Debit cards are accepted by PayPal.

Shipping discounts will only apply to multiple purchases combined in one invoice and paid with one payment. If you are still shopping, let us know. Please request an invoice when shopping is completed.

Shipping

We ship Monday through Friday.

We ship within 1-2 days of receipt of payment, excluding weekends and holidays.

Standard delivery depending on your location. It can be different than eBay calculation.

Shipping is provided by the Albanian Postal Service or other service if you want.

Shipping include standard shipping with tracking number.

Shipping and handling combined fees for packages:

0 " 100 gr = 6.99$

101 " 250 gr = 8.99$

251 " 500 gr = 14.99$

501 " 1000 gr = 27.99$

1000 " 2000 gr = 45.99$

2000 " 3000 gr = 59.99$

3000 " 4000 gr = 79.99$

4000 " 5000 gr = 99.99$

Customer Service

We strive to provide you with quality products at an affordable price and excellent Five Star customer service. Your satisfaction is our goal. If for any reason you have any questions or concerns, please contact us. We respond to your emails as quickly as possible with the utmost care and concern.

PLEASE READ! We rely on customers comment and rating points. Please leave positive feedback with four 5-Star-Detailed Selling Ratings (DSR). Please contact us before leaving anything other than a five-star rating. We appreciate the opportunity to provide a quick and fair resolution. Thank you in advance for your cooperation.


Payment and Shipping Details


Seller IP Address: Albania - Albania

Shipping services available:
Shipping / Handling Cost Cost For Each Additional Item Service
$14.99 $0.00 Standard Shipping from outside US (5 to 10 business days)

Shipping Restrictions - Shipping is not available to the following regions/countries:
Africa: Libya, Niger, Namibia, Mozambique, Morocco, Mayotte, Mauritius, Mauritania, Malawi, Madagascar, Nigeria, Liberia, Lesotho, Kenya, Guinea-Bissau, Guinea, Ghana, Gambia, Gabon, South Sudan, Zimbabwe, Zambia, Western Sahara, Uganda, Tunisia, Togo, Tanzania, United Republic of, Swaziland, Sudan, Mali, Somalia, Sierra Leone, Seychelles, Senegal, Sao Tome and Principe, Saint Helena, Rwanda, Reunion, Congo, Republic of the, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Cameroon, Cape Verde, Central African Republic, Chad, French Southern Territories, Comoros, Congo, The Democratic Republic of the, Cote D'Ivoire, Djibouti, Egypt, Algeria, Equatorial Guinea, Ethiopia, Angola, Eritrea
Central America and Caribbean: Antigua and Barbuda, Trinidad and Tobago, Panama, Aruba, Bahamas, Guatemala, Cayman Islands, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and the Grenadines, Barbados, Guadeloupe, Grenada, Sint Maarten, Belize, Nicaragua, Dominican Republic, Dominica, El Salvador, Curacao, Virgin Islands, U.S., Martinique, Cuba, Jamaica, Virgin Islands, British, Montserrat, Honduras, Haiti, Anguilla, Turks and Caicos Islands
Europe: Albania
Oceania: Vanuatu, Northern Mariana Islands, United States Minor Outlying Islands, Tokelau, Tuvalu, Tonga, Wallis and Futuna, American Samoa, New Zealand, French Polynesia, Fiji, Guam, Kiribati, Marshall Islands, Cook Islands, Micronesia, Federated States of, Nauru, New Caledonia, Solomon Islands, Cocos (Keeling) Islands, Christmas Island, Niue, Norfolk Island, Palau, Papua New Guinea, Pitcairn Islands, Samoa
Payment methods accepted:
  • PayPal Accepted
  • Checks / Money Orders Accepted Check or Money Order

Return Policy:
Item must be returned within: 7 days - Buyer pays return shipping costs.
Refund will be given as: Money back


Top